İÇERİĞİ YÜKLE

Er Türbülatör Nedir?

Her türlü araca uygun olacak şekilde farklı ebatlarda üretmiş olduğumuz Araç Türbülatörü veya Mekanik Turbo olarak da bilinen ER TÜRBÜLATÖR ürünümüz, aracınızın normal şartlarda yaktığı yakıttan %10 ile %30 arasında tasarruf yapmanızı sağlamaktadır.

ER TÜRBÜLATÖR Aracınızın çekişini arttırmakla kalmayıp, yakıtın daha iyi yanmasını sağladığından dolayı eksoz emisyondaki çevre kirletici artıkları gazları %90 oranında azaltmaktadır.

Vuruntuyu önler ve motorun daha sessiz çalışmasını sağlar.
Motor parçalarında karbon birikimini azaltır ve hava kirliliğini önlemeye yardımcı olur.
Motorun ömrünü uzatır.
ERTÜRBÜLATÖR tüm araçlarda kullanılmaktadır.
ERTÜRBÜLATÖR aracınızın çekişini artırıp aracınızın motoruna ek bir güç katmaktadır,
ERTÜRBÜLATÖRÜN takılması sonucunda motor torkunu ortalama motor hızında %20 mertebesinde, motor gücüne ise %15 mertebesinde arttırdığı, buna karşılık özgül yakıt tüketimini de %20 mertebesinde azalttığı tespit edilmiştir.

ERTÜRBÜLATÖR takılması sonucunda emme kanalında girdap yaratılarak motora giren havanın türbilans kinetik enerjisinin arttırması nedeniyle daha iyi bir karışım ve yanma sağlanması sonucu motor performans değerinin arttığı ve yakıt tüketiminin düştüğü gözlenmiştir

Bir Araç Türbülatörü  olan ERTÜRBÜLATÖR dönmeli ve şiddetli akış ürettiklerinden, benzinli motorlarda benzin ile havanın daha homojen karışımını sağlamakta ve akışkana ek dönme vermektedir.

Böylece karbüratör girişine monte edilen türbülatör vasıtasıyla karbüratörde oluşan şiddetli türbülans sayesinde hava ve yakıt karışımı homojen olarak karışmakta iri yakıt damlalarında şiddetli türbülansla pulverize hale getirmektedir.

Yani yakıt damlalarını parçalayarak yanmayı daha iyi sağlamaktadır.

Emme manifoltusu girişine monte edilen türbülatör vasıtası ile türbülansın sönümlenmeden şiddetinin arttırılması amaçlanmıştır.

Türbülatörlerin hava yakıt karışımını mükemmel sağlar. Yakıt sarfiyatını düşürür. Yanmayı iyileştirdiğinden dolayı vuruntulu çalışmayı önlediği ve bu nedenle motorun sessiz çalışmasını sağlar.

Devamlı ölçülerek kontrol altında tutulan eksoz emisyonun da ki çevre kirletici artıkların azalmasını sağlar.

MONTAJ SÜRESİ SADECE 5-10 dakika sürmekte ve bu esnada araca hiç bir tahribat uygulanmamaktadır.

Anasayfa Tıkla Ara Whatsapp'tan Mesaj At Facebook YouTube